Cihangir Boşanma Avukatı

Cihangir Boşanma Avukatı
Aile Hukuku
Cihangir Boşanma Avukatı

Cihangir boşanma avukatı

Yazımızda Cihangir boşanma avukatı ve boşanmaya dair önemli ipuçları hakkında bilgilendirmelere yer vereceğiz. Uygulamada aile hukukunun en temel konusu haline gelmiş boşanma, hukukumuzda önemli bir yer kaplamakta olup en çok görülen davalar arasında yer almaktadır. Kolay gibi görünse de doğru müdahalelerin yapılmaması, gerek öncesinde gerek sonrasında yaşanabilecek hak kayıplarına sebep olabilmektedir.

Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma olarak iki ayrı şekilde takip edilen boşanma, çoğu zaman tarafların anlaşma yoluna gitmesi ile daha kolay sonuçlandırılabilmektedir. Bunun yanında boşanmanın taraflarının anlaşamaması, boşanma davasının çekişmeli şekilde görülmesine zemin hazırlamaktadır.

Hukuk ofisimiz ise hem anlaşmalı hem de çekişmeli boşanma davaları ile ilgili çeşitli hizmetler vermektedir. Aile hukuku yalnızca evlenme ve boşanma konularından ibaret olmayıp velayet, nafaka, tazminat talepleri de boşanma ile birleşen uyuşmazlıklar haline gelmektedir.

Bu nedenle konunun avukat aracılığı ile takibi bir zorunluluk olmasa da uygulamada bir avukatın yardımının alınması tavsiye olunmaktadır.

Boşanma sonrası yeni kimlik nasıl alınır?

Boşanma sonrası yeni kimlik alınması, aile mahkemesi tarafından verilen boşanma kararının kesinleşmesi sonrasında mümkün olabilmektedir. İlgili mahkeme kararı sonrası mahkeme tarafından verilecek kesinleşme şerhi neticesinde boşanma kararının nüfus kayıtlarına işlenmesi için ilgili nüfus müdürlüğüne yazı yazılır. Kararın kayıtlara işlenmesi ile taraflar yeni kimlik çıkarabilecektir.

Aile hukuku kapsamında verilen avukatlık hizmetleri

Ofisimiz tarafından aile hukuku ve boşanma alanında vermiş olduğumuz hizmetler arasında;

  • Ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesi kapsamında koruyucu ve önleyici tedbirler ile uzaklaştırma başvuruları ve itirazlar,
  • Anlaşmalı boşanma davaları için anlaşmalı boşanma protokolü düzenlenmesi hizmetleri,
  • Evlilik ve mal rejimi sözleşmelerinin düzenlenmesi,
  • Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarının takibi ile sonuçlandırılarak boşanmanın gerçekleştirilmesi,
  • Nafaka bedelinin indirilmesi (azaltılması), artırılması, kaldırılmasına ilişkin davalar ve başvurular,
  • Mal paylaşım davaları ile taraflar arasındaki mal rejiminin tasfiyesine ilişkin görülecek davalar,
  • Müşterek çocukların velayet talebine dair davalar,
  • Babalık davası,
  • Yurt dışında alınan boşanma kararının Türkiye’de tanınması ve tenfizi talepli davalar,

gibi başvuru davalar yer almakta olup Cihangir boşanma avukatı ile ilgili detaylı bilgi ve talepleriniz için 08504201155 numaralı iletişim hattımızdan hukuk ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Önceki
Sonraki