Bayrampaşa Boşanma Avukatı

Bayrampaşa Boşanma Avukatı
Aile Hukuku
Bayrampaşa Boşanma Avukatı

Bayrampaşa Boşanma Avukatı

Bu yazımız ile Google arama motorunda yapılan Bayrampaşa boşanma avukatı ve benzeri aramalar hakkında açıklamalara yer vereceğiz. Boşanma, evliliği sona erdiren nedenlerden olup bu vesile ile boşanma avukatı, üstlendiği görev nedeni ile boşanma davalarında büyük önem taşımaktadır. Aynı zamanda boşanma davası, boşanan çiftler bakımından maddi manevi zor bir döneme karşılık gelip dikkatle takip edilmesi gerekli bir süreçtir.

Boşanma kararı verilmesi, taraflar arasındaki bu zorlu süreci başlatır. Bu nedenle açıklanan sürecin hassasiyet ve dikkatle takip edilmesi, seçilecek boşanma avukatı ve hukuk ofisinin büyük önem taşıdığı anlamına gelir. Açıklamış olduğumuz nedenlerle yaşanan bu meşakkatli sürecin takibi açısından  kişinin doğru ve işinde uzman boşanma avukatı ile sürecin takip edilmesi gerekir.

Doğru bir tercih yapmaya çalışırken; en iyi boşanma avukatı, en iyi avukat, uzman boşanma avukatı, ünlülerin boşanma avukatı gibi kavramlar kişiyi yanlış yönlendirebilir. Bu nedenle aslolan, sürecin hassas ve şeffaf bir şekilde takip edilmesi, delillerin toplanması ve mevcut hukuki durumun doğru şekilde tespit edilmesidir.

Uygulamada ise Bayrampaşa semtinde ikamet eden kişiler Bayrampaşa boşanma avukatı şeklinde, diğer semtlerde yaşıyorlarsa kendilerine yakın diğer semtlerde bir avukat arayışına girmektedir.

Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davası

Boşanma süreci, tarafların nasıl boşanmak istediklerine karar vermesi ile başlamaktadır. Bu sebeple anlaşmalı boşanma, maddi ve manevi açıdan tarafların bu süreci hızlı ve ekonomik şekilde sonlandırması için önem taşır. Tarafların anlaşamaması halinde ise çekişmeli boşanma davası, bir başka alternatif olarak karşımıza çıkar. Bu nedenle tarafların boşanmaya dair bir konuda anlaşamaması, çekişmeli bir boşanma sürecinin izleneceği anlamına gelir.

Anlaşmalı boşanma hususunda verilecek kararla müvekkilimizden buna istinaden alınacak bir vekaletname süreci başlatır. Tarafların da bu konudaki desteği ile olabilecek en hızlı şekilde süreç tamamlanır.

Boşanma sebepleri Türk Medeni Kanunu 161 ve devamı maddelerinde açıklanmıştır. Eşlerden birinin zina etmesi halinde diğer eşin boşanma davası açabileceği TMK 161. maddesinde açıklanmıştır. Eşlerden birinin diğerinin hayatına kastetmesi, kötü davranması veya ağır derecede onur kırıcı bir davranışta bulunması da boşanma sebepleri arasında sayılmıştır.

Bir diğer boşanma nedeni ise eşlerden birinin küçük düşürücü bir suç işlemesi, haysiyetsiz bir hayat sürmesi ve diğer eşin bu sebeplerden ötürü birlikte yaşamı sürdürmesinin kendisinden beklenemeyecek hale gelmesidir. Bunların dışında terk, akıl hastalığı ve evlilik birliğinin temelden sarsılması da boşanma sebeplerindendir.

Çekişmeli boşanma davası için ise talep edilen şey, ucuz boşanma avukatı değil, nitelikli, süreci iyi bilen, konusunda uzman ve sizi doğru yönlendirebilecek bir boşanma avukatı olmalıdır. Çekişmeli boşanma davası, anlaşmalı boşanma davasına bakıldığında daha uzun bir sürece karşılık gelir. Bu nedenle yukarıda açıklamış olduğumuz üzere doğru tespitlerin yapılması suretiyle hazırlanacak bir boşanma dilekçesi, sürecin hızlı sonuçlandırılması açısından önem taşımaktadır.

Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davası konularında detaylı bilgi için hukuk ofisimiz hafta içi her gün 09:00 – 18:00 saatlerinde hizmet vermektedir.

Bayrampaşa boşanma avukatı ve hukuki danışmanlık hizmeti

Bayrampaşa boşanma avukatı konusunda hukuki yardım ve destek talebinde bulunmak için Heper Hukuk ve Danışmanlık Ofisi’ne ait 08504201155 numaralı hattımızdan ofisimize ulaşabilirsiniz.

Önceki
Sonraki