Arnavutköy Boşanma Avukatı

Arnavutköy Boşanma Avukatı
Aile Hukuku
Arnavutköy Boşanma Avukatı

Arnavutköy boşanma avukatı

Yazımız içeriğinde Google arama motoru üzerinde yapılan Arnavutköy boşanma avukatı ve boşanma davası hakkında genel bilgilere yer verilecektir. Boşanma avukatı, üstlendiği rol ve konum itibarıyla boşanma davalarında büyük önem taşır. Zira boşanma davaları, çiftler açısından maddi ve manevi açıdan zor bir döneme karşılık gelir. Boşanma davasının avukat ile takip edilmesi şeklinde bir zorunluluk bulunmamasına rağmen uygulamada herhangi bir hak kaybına mahal verilmemesi adına süreç genelde alanında uzman boşanma avukatı ile takip edilmektedir.

Boşanma sürecini başlatan şey, çoğu zaman taraflar arasında buna ilişkin bir karar alınmasıdır. Bu süreçte tercih edilen avukat veya hukuk ofisi de büyük önem taşır. Yukarıda ifade etmiş olduğumuz üzere yaşanan bu zor dönemde kişinin doğru avukat ile çalışmak istemesi çok doğaldır.

Avukat tercihinde bulunurken; en iyi boşanma avukatı, en iyi avukat, ünlülerin boşanma avukatı gibi arayışlara girilmesi kişiyi daha olumlu bir noktaya taşımaz. Zira en iyi boşanma avukatı, kişinin işini en iyi sahiplenen, süreç ilerlerken müvekkilini bilgilendiren, aydınlatan, tüm bu süreçte müvekkilinin yanında bulunan ve onun haklarını koruyan avukattır.

Bu nedenle herkesin kendi seçtiği, inandığı ve güvendiği avukatı kendi en iyi avukatıdır. Uygulamada ise Arnavutköy semtinde ikamet eden kişiler Arnavutköy boşanma avukatı arayışına girmektedir. Hukuk ofisimiz ise yalnız İstanbul genelinde değil tüm Türkiye çapında aile hukuku ve hukukun diğer alanlarında hizmet vermektedir.

Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davası nasıl açılır?

Boşanma davalarının ilk aşaması, tarafların ne şekilde boşanmak istediklerine karar vermesidir. Bu nedenle anlaşmalı boşanma, maddi ve manevi olarak bu sürecin hızlı ve ekonomik olarak sonlandırılması için önem taşır. Bunun yanında tarafların anlaşamadığı haller için çekişmeli boşanma davası, bir başka alternatif olarak devreye girer. Bu nedenle herhangi bir konuda anlaşılamaması halinde, çekişmeli boşanma sürecinin takip edilmesi kaçınılmazdır.

Hukuk ofisimiz, aile hukuku alanında anlaşmalı boşanma davası, çekişmeli boşanma davası, velayet davası nafaka davası vb konularda avukatlık hizmeti sunmaktadır.

Anlaşmalı boşanmaya karar verilmesi halinde bu hususta müvekkilimizden bir vekaletname alınarak süreç başlatılır. Bu konuda davaya bakmaya yetkili aile mahkemesine başvurularak mümkün olan en kısa sürede süreç sonuçlandırılır.

Boşanma davaları söz konusu olduğunda aranan ucuz boşanma avukatı değil, nitelikli, sürece hakim ve müvekkilini doğru yönlendirecek bir boşanma avukatı olmalıdır. Çekişmeli boşanma davası, anlaşmalı boşanma davasına nispeten daha uzun ve masraflı bir sürece karşılık gelir. Bu nedenle çekişmeli boşanma davası söz konusu olduğunda taraflar buna karşı hazırlıklı olmalıdır. Boşanma nedenleri arasında;

  • Zina,
  • Hayata kast, pek kötü veya onur kırıcı davranış,
  • Suç işleme ve haysiyetsiz hayat sürme,
  • Terk,
  • Akıl hastalığı,
  • Evlilik birliğinin temelinden sarsılması,

gibi sebepler yer almakta olup anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davası konularında detaylı bilgi paylaşımında bulunmak için hukuk ofisimizle irtibat kurulabilir.

Avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti

Arnavutköy boşanma avukatı ve aile hukukuna ilişkin diğer konularda hukuki yardım ve destek talebinde bulunmak için Heper Hukuk ve Danışmanlık Ofisi’ne ait 08504201155 numaralı hattımızdan hukuk ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Önceki
Sonraki