Nişantaşı Boşanma Avukatı

Nişantaşı Boşanma Avukatı
Aile Hukuku
Nişantaşı Boşanma Avukatı

Nişantaşı boşanma avukatı

Yazımız içeriğinde Nişantaşı boşanma avukatı ve boşanma hakkında merak edilen bazı sorulara cevap vermeye çalışacağız. Boşanmanın başında çiftlerin öncelikli karar vermesi gereken konu boşanmada bir anlaşma unsurunun bulunup bulunmadığıdır. Nitekim bu konu, boşanma davaları ne kadar sürer sorusunu da bir bakıma cevaplamaktadır.

Anlaşmalı boşanmaya karar verilmesi halinde nafaka, tazminat, müşterek çocukların velayeti, mal paylaşımı, kişisel eşyalar vb konuların boşanma öncesinde çözümlenmesi gerekmektedir. Bu halde üzerinde anlaşılan konuları içeren bir anlaşmalı boşanma protokolü, boşanma dava dilekçesi ile birlikte aile mahkemesine sunulur.

Çekişmeli boşanma davaları

Çekişmeli boşanma davaları anlaşmanın bulunmadığı durumlar açısından uygulama alanı bulur. Çekişmeli boşanma davalarında tarafların kusur oranının, boşanma ve sonuçları açısından belirleyici bir rolü bulunmaktadır. Anlaşmalı boşanma davalarına göre biraz daha uzun bir sürecin takibini gerektiren çekişmeli boşanma, taraflar açısından boşanma sürecinin oldukça yıpratıcı ve gergin geçmesi anlamına da gelebilmektedir.

Boşanmada velayet ve müşterek çocukların durumu

Boşanmada müşterek çocukların durumu açısından en belirleyici unsur, müşterek çocuk ya da çocukların üstün yararı ve menfaatidir. Emsal uygulamalara ve Yargıtay kararlarına bakıldığında bu durumun boşanmada önemli ve belirleyici bir konuma sahip bulunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bunun yanında çocuğun yaşının da velayet açısından oldukça etkili olduğu tartışmasızdır. Zira çocuğun yaşının küçük olması, anne sevgisi ve şefkatine ihtiyacı bulunduğu göz önünde bulundurulduğunda velayetin takdiri anlamında önemli bir yere sahiptir.

Hukuk ofisimiz, aile ve boşanma hukuku alanında hizmetler vermektedir. Bu hizmetler arasında;

  • Yasalar çerçevesinde gereken durumlarda koruyucu ve önleyici tedbir ve uzaklaştırma ile itiraz başvurularının yapılması ve süreçlerin takibi,
  • Anlaşmalı boşanma protokolü ve anlaşmalı boşanma dava dilekçelerinin hazırlanması,
  • Evlilik ve mal rejimi sözleşmeleri,
  • Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarının takibi ve sonuçlandırılması hizmetleri,
  • Nafakanın ile ilgili tüm davaların takibi,
  • Mal paylaşım davaları ile mal rejiminin tasfiyesi davaları,
  • Velayet davaları, velayetin değiştirilmesi, kaldırılması talepli davalar
  • Babalık davaları ve soy bağı ile ilgili davalar,
  • Yurt dışı boşanma kararının Türkiye’de tanınması ve tenfizi,

ve benzeri konulardaki hizmetlerimiz ve Nişantaşı boşanma avukatı konularındaki talepleriniz için 08504201155 numaralı iletişim hattımızdan hukuk ofisimizle iletişim kurabilirsiniz.

Önceki
Sonraki