Kıymet Takdirine İtiraz Dilekçesi

Kıymet Takdirine İtiraz Dilekçesi
Dilekçeler
Kıymet Takdirine İtiraz Dilekçesi
Kıymet Takdirine İtiraz Dilekçesi YAZDIRMAK İÇİN: 
Aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir. Yalnızca 3 adımda tüm dilekçelerinizi interaktif olarak yazdırabilir, dilekçeniz yazılırken izleyebilir, gerekli ekleme ve düzeltmeleri yaptırabilirsiniz.
1

Formu doldurun ve sizinle iletişime geçilmesini bekleyin
2

Dilekçe yazdırma bedelini ödeyerek dilediğiniz gün ve saate randevunuzu alın
3

Randevu gün ve saatinde dilekçenizin yazılmasını bilgisayarınızın başından takip edebilir, gerekli ekleme ve düzeltmeleri yaptırabilir, tamamlandığında vereceğiniz onay ile dilekçenizin e-posta adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz

İletişim formunu doldurarak “Gönder” butonuna bastıktan sonra talebiniz bize ulaşır. Ofisimiz tarafından sizinle iletişime geçilerek, bilgilendirme ve ödeme aşamasının ardından vereceğiniz onay ve alacağınız randevu ile, dilediğiniz saatte, bilgisayarınızın başından hiç kalkmadan “Google Documents” sistemi kullanılarak Avukatlarımız ile interaktif ve karşılıklı şekilde dilekçenizin yazılmasını canlı olarak takip ve kontrol edebilirsiniz.

Aynı zamanda dilekçenizin yazıldığı esnada, gereken yerlere ekleme, çıkarma ve düzeltmeler yapılması konusunda uyarılarda bulunabilir, dilekçenizin tarafınızca onaylanması ile birlikte elektronik posta adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Hemen başlamak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.Kıymet takdirine itiraz dilekçesi nedir?

Bu yazımızda kıymet takdirine itiraz dilekçesi hakkında bazı genel bilgilere yer vereceğiz. Bilindiği üzere, icra müdürlüğü tarafından yapılan kıymet takdirinin tebliğ edildiği ilgililerin, raporun kendilerine tebliğinden itibaren yedi gün içerisinde raporu düzenleten icra dairesinin bulunduğu yerdeki icra mahkemesinde şikayette bulunma hakları vardır. Yasa uyarınca şikayet tarihinden itibaren yedi günlük süre içinde gerekli masraf ve ücretin mahkeme veznesine yatırılması durumunda yeniden bilirkişi incelemesi yaptırılabilmektedir. Aksi durumda başka bir işleme gerek olmaksızın şikayetin kesin olarak reddine karar verilmektedir.

  • 2499 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu 38/A maddesinin birinci fıkrasında tanımlanan konut finansmanından kaynaklanan alacaklar,
  • Toplu Konut İdaresi Başkanlığının rehinle temin edilmiş alacaklarının takibinde,

yukarıda açıklanan şekilde şikayet üzerine yeniden yaptırılmasına karar verilen bilirkişi incelemesi, Sermaye Piyasası Kanunu 22. maddesi birinci fıkrası (r) bendi uyarınca yetki verilmiş kişi ya da kurumlara yaptırılır.

Yeniden kıymet takdiri talebi, kıymet takdirinin yeniden yaptırılması

Kesinleşen kıymet takdirinin yeniden yapılabilmesi için kanuni olarak geçmesi gereken süre iki yıldır. Bir başka ifade ile kesinleşen kıymet takdirinin yapıldığı tarihten itibaren iki yıl geçmediği  müddetçe yeniden kıymet takdiri talebinde bulunulması mümkün değildir. Bununla birlikte, doğal afet ve imar durumundaki çok önemli değişikliklerin meydana geldiği benzer durumlarda yeniden kıymet takdiri talebinde bulunulabilecektir.

Şikayetin yetkisiz icra mahkemesine yapılması İİK 128/A

Kıymet takdirine dair şikayetin yetkisiz icra mahkemesine yapılması durumunda icra mahkemesi tarafından evrak üzerinde inceleme yapılarak başvuru tarihinden itibaren en geç on gün içerisinde yetkisizlik kararı verilir. Bu düzenleme uyarınca icra mahkemesinin bu yönde vermiş olduğu kararlar kesindir.

Kıymet takdirine ilişkin şikayete dair icra mahkemesince verilen kararlar, İİK 128/A-son maddesi uyarınca temyizi kabil kararlardan değildir. Bu nedenle kararın temyiz edilmiş olması İİK 365/2 maddesi uyarınca satışın durdurulması sonucunu doğurmaz.

Kıymet takdirine itiraz dilekçesi avukatı istanbul

  • Kıymet takdirine itiraz dilekçesi,
  • Kıymet takdirine itiraz avukatı,

ve benzeri tüm konulardaki hukuki destek talepleriniz için Heper Hukuk ve Danışmanlık Ofisi’ne ait 08504201155 numaralı hattımızdan hukuk ofisimize ulaşabilirsiniz.

 

Önceki
Sonraki