Eyüp Boşanma Avukatı

Eyüp Boşanma Avukatı
Aile Hukuku
Eyüp Boşanma Avukatı

Eyüp Boşanma Avukatı

Yazımız içeriğinde Google arama motoru üzerinde yapılan Eyüp boşanma avukatı ve benzeri aramalar hakkında genel bilgilere yer verilecektir. Boşanma avukatı, üstlendiği rol ve konumu itibarıyla boşanma davalarında büyük önem taşır. Zira boşanma davası, çiftler açısından maddi ve manevi anlamda zor bir döneme karşılık gelir.

Boşanma konusunda taraflar arasında bu hususta verilecek bir karar boşanma sürecini başlatır. Bu süreçte seçilecek boşanma avukatı ve hukuk ofisi büyük önem taşır. Boşanma davaları kişinin bizzat kendisi tarafından takip edilebilmesine rağmen uygulamada bu zor sürecin hasarsız atlatılabilmesi açısından bir avukatın desteğine ihtiyaç duyulmaktadır.

Avukat arayışı içine girerken; en iyi boşanma avukatı, en iyi avukat, uzman boşanma avukatı gibi kavramlar kişiyi yanlış yönlendirebilir. En iyi boşanma avukatı, kişinin davasını en iyi sahiplenen, süreç konusunda müvekkilini bilgilendiren, aydınlatan, tüm süreç boyunca müvekkilinin yanında bulunan ve onun haklarını koruyan avukattır.

Bu sebeplerden ötürü herkesin bizzat kendisinin seçerek inandığı ve güvendiği avukatı kendi en iyi avukatıdır. Uygulamada Eyüp semtinde ikamet eden vatandaşlar Eyüp boşanma avukatı şeklinde bir arayışa girmekte ise de hukuk ofisimiz tüm İstanbul genelinde boşanma davaları konusunda avukatlık hizmeti vermektedir.

Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davası

Boşanma davalarının ilk aşaması, tarafların hangi şekilde boşanmak istediklerine karar vermesidir. Bu sebeple anlaşmalı boşanma, hem maddi hem de manevi olarak tarafların süreci hızlı ve ekonomik olarak sonlandırması için önem taşımaktadır. Buna rağmen tarafların anlaşamadığı haller için çekişmeli boşanma davası, bir başka alternatif olarak karşımıza çıkar. Bu nedenle tarafların velayet, nafaka, tazminat gibi boşanma ferileri konusunda anlaşamıyor olması, çekişmeli boşanma sürecinin takip edilmesi anlamına gelecektir.

Anlaşmalı boşanmaya karar verilmesi halinde bu hususta müvekkilimizden bir vekaletname alınarak süreç başlatılır. Tarafların da desteği ile mümkün olan en kısa süre içerisinde anlaşmalı boşanma süreci tamamlanır.

Çekişmeli boşanma davası konusunda ise aranan ucuz boşanma avukatı değil, nitelikli, sürece hakim ve sizi doğru yönlendirebilecek bir boşanma avukatı olmalıdır. Çekişmeli boşanma davası, anlaşmalı boşanma davasına oranla daha uzun bir sürece karşılık gelir. Bu nedenle delillerin değerlendirilmesi ve toplanması, boşanma dilekçesinin hazırlanması, doğru mercie başvuruda bulunulması büyük önem taşır.

Açıklamış olduğumuz nedenlerle anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davası konularında detaylı bilgi paylaşımında bulunmak için hukuk ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Eyüp boşanma avukatı konusunda ofisiniz tarafından verilen avukatlık hizmetleri nelerdir?

Ofisimiz tarafından Aile Hukuku alanında verilen hizmetler arasında;

  • Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında koruyucu ve önleyici tedbir ve uzaklaştırma talepleri ile itirazlar,
  • Anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanması,
  • Evlilik ve mal rejimi sözleşmesi hazırlanması,
  • Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davaları,
  • Nafakanın indirilmesi (azaltılması), artırılması, kaldırılması ile nafaka talepli tüm davalar,
  • Mal paylaşımı, mal rejiminin tasfiyesi davası,
  • Velayet davası,
  • Babalık davası,
  • Yurt dışında alınan boşanma kararının Türkiye’de tanınması ve tenfizi,

ve benzeri hizmetler bulunmakta olup benzer ve diğer konularda detaylı bilgi için hukuk ofisimizle iletişim kurabilirsiniz.

Eyüp boşanma avukatı konusunda nasıl hukuki danışmanlık hizmeti alabilirim?

Eyüp boşanma avukatı konusunda hukuki yardım ve destek talepleriniz için Heper Hukuk ve Danışmanlık Ofisi’ne ait 08504201155 numaralı hattımızdan ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Önceki
Sonraki