Suç İşleme ve Haysiyetsiz Hayat Sürme Nedeniyle Boşanma Dilekçesi

Suç İşleme ve Haysiyetsiz Hayat Sürme Nedeniyle Boşanma Dilekçesi
Dilekçeler
Suç İşleme ve Haysiyetsiz Hayat Sürme Nedeniyle Boşanma Dilekçesi
Suç İşleme ve Haysiyetsiz Hayat Sürme Nedeniyle Boşanma Dilekçesi YAZDIRMAK İÇİN: 
Aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir. Yalnızca 3 adımda tüm dilekçelerinizi interaktif olarak yazdırabilir, dilekçeniz yazılırken izleyebilir, gerekli ekleme ve düzeltmeleri yaptırabilirsiniz.
1

Formu doldurun ve sizinle iletişime geçilmesini bekleyin
2

Dilekçe yazdırma bedelini ödeyerek dilediğiniz gün ve saate randevunuzu alın
3

Randevu gün ve saatinde dilekçenizin yazılmasını bilgisayarınızın başından takip edebilir, gerekli ekleme ve düzeltmeleri yaptırabilir, tamamlandığında vereceğiniz onay ile dilekçenizin e-posta adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz

İletişim formunu doldurarak “Gönder” butonuna bastıktan sonra talebiniz bize ulaşır. Ofisimiz tarafından sizinle iletişime geçilerek, bilgilendirme ve ödeme aşamasının ardından vereceğiniz onay ve alacağınız randevu ile, dilediğiniz saatte, bilgisayarınızın başından hiç kalkmadan “Google Documents” sistemi kullanılarak Avukatlarımız ile interaktif ve karşılıklı şekilde dilekçenizin yazılmasını canlı olarak takip ve kontrol edebilirsiniz.

Aynı zamanda dilekçenizin yazıldığı esnada, gereken yerlere ekleme, çıkarma ve düzeltmeler yapılması konusunda uyarılarda bulunabilir, dilekçenizin tarafınızca onaylanması ile birlikte elektronik posta adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Hemen başlamak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.  Suç işleme ve haysiyetsiz hayat sürme nedeniyle boşanma dilekçesi nedir?

  Yazımız içeriğinde suç işleme ve haysiyetsiz hayat sürme nedeniyle boşanma dilekçesi hakkında açıklamalara yer vereceğiz. Eşlerden birinin suç işlemesi ve haysiyetsiz bir hayat sürmesi hukukumuzda boşanma nedeni olarak düzenlenmiştir. Bu nedenle bu boşanma sebebine başvuran davacı tarafından bu nedene ilişkin dava dilekçesi ile birlikte delilleri ile birlikte ailem mahkemesine başvurulması gerekmektedir.

  Yasa, eşlerden birinin küçük düşürücü bir suç işlemesi yahut haysiyetsiz bir hayat sürmesi durumunda onunla birlikte yaşamasının diğer eşten beklenememesi halini boşanma nedeni olarak düzenlemiş bulunmaktadır. Bu durumda bu boşanma nedenine dayanan eş boşanma davası açarak boşanmaya hükmedilmesi talebinde bulunabilecektir.

  Bu nedenle hazırlanacak boşanma dilekçesi içeriğinde neler bulunmalıdır?

  Hukuk Muhakemeleri Kanununun dava dilekçesinde bulunması gerekli kurallarla ilgili yapmış olduğu düzenlemeler bu dilekçe açısından da geçerlidir. Bu nedenle davacı tarafça hazırlanacak dava dilekçesinde;

  a) Mahkemenin adı,

  b) Davacı ile davalının adı, soyadı ve adresleri,

  c) Davacının T.C kimlik numarası,

  ç) Varsa tarafların kanuni temsilcilerinin ve davacı vekilinin adı, soyadı ve adresleri,

  d) Davanın konusu ve malvarlığı haklarına ilişkin davalarda, dava konusunun değeri,

  e) Davacının iddiasının dayanağı olan bütün vakıaların sıra numarası altında açık özetleri,

  f) İddia edilen her bir vakıanın hangi delillerle ispat edileceği,

  g) Dayanılan hukuki nedenler,

  ğ) Açık bir şekilde talep sonucu,

  h) Davacının, varsa kanuni temsilcisinin veya vekilinin imzası,

  gibi unsurlar bulunmalıdır.

  Avukat zorunluluğu

  Dava dilekçesi davacı tarafından hazırlanabileceği gibi bir avukat tarafından da hazırlanması mümkündür. Ancak bununla ilgili bir zorunluluk bulunmamaktadır. Bununla birlikte uygulama açısından bakıldığında dava dilekçesinin hazırlanması aşamasında bir avukatın yardımının alınması her zaman tavsiye olunmaktadır. Nitekim dava dilekçesinde bir takım unsurların eksik olması durumunda, hakim tarafından davacı tarafa eksikliğin tamamlanması için bir haftalık kesin süre verilmektedir. Eksikliğin tamamlanması için verilen bu süre zarfında eksikliğin tamamlanmaması durumunda ise dava açılmamış sayılacaktır.

  Suç işleme ve haysiyetsiz hayat sürme nedeniyle boşanma dilekçesi avukatı istanbul

  Hukuk ofisimiz aile hukuku ve boşanma davaları konularında hukuki danışmanlık ve destek hizmetleri vermektedir. Bu nedenle konuya ilişkin hukuki destek talepleriniz için 08504201155 numaralı ofis iletişim hattımız vasıtası ile hukuk ofisimize ulaşabilir, destek ve danışmanlık taleplerinizi bizlere iletebilirsiniz.

  Önceki
  Sonraki