Başakşehir Boşanma Avukatı

Başakşehir Boşanma Avukatı
Aile Hukuku
Başakşehir Boşanma Avukatı

Başakşehir Boşanma Avukatı

Yazımız içeriğinde Google arama motoru üzerinde yapılan Başakşehir boşanma avukatı ve benzeri aramalar hakkında genel bilgilere yer verilecektir. Boşanma avukatı, üstlendiği rol ve konum itibarıyla boşanma davalarında büyük önem taşır. Zira boşanma davası, çiftler açısından maddi ve manevi anlamda zor bir döneme karşılık gelir. Boşanma, kendisi ile birlikte çoğu zaman velayet, tedbir, yoksulluk ve iştirak nafakası ile maddi manevi tazminat, ziynet eşyalarının iadesi konularındaki talepleri de kapsar.

Boşanma hususunda taraflar arasında bir karar alınmasını müteakip süreç başlatılır. Bu süreçte seçilecek avukat ve hukuk ofisi önemlidir. Yukarıda ifade etmiş olduğumuz üzere yaşanan bu zor dönemde kişinin doğru avukat ile çalışmak istemesinden daha doğal bir şey yoktur.

Avukat tercihinde bulunurken; en iyi boşanma avukatı, en iyi avukat, ünlülerin boşanma avukatı gibi arayışlar kişiyi yanlış yönlendirebilir. En iyi boşanma avukatı, kişinin işini en iyi sahiplenen, süreç konusunda müvekkilini aydınlatan, doğru bilgiler veren, tüm süreç boyunca müvekkilinin yanında bulunan ve onun haklarını koruyan avukattır. Bu nedenle herkesin kendisinin bizzat seçtiği ve güvendiği avukatı kendi en iyi avukatıdır. Uygulamada ise vatandaşlar Başakşehir semtinde ikamet ediyorsa Başakşehir boşanma avukatı şeklinde, diğer semtlerde yaşıyorlarsa kendilerine yakın diğer semtlerde bir avukat arayışına girmektedir.

Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davası

Boşanma süreci, tarafların nasıl boşanmak istediklerine karar vermesi ile başlar. Bu nedenle anlaşmalı boşanma, maddi ve manevi olarak tarafların süreci hızlı ve ekonomik olarak sonlandırması için önemlidir. Bununla birlikte tarafların anlaşamadığı hallerde çekişmeli boşanma davası, bir başka alternatif olarak karşımıza çıkar. Bu nedenle tarafların herhangi bir konuda anlaşamaması durumunda, çekişmeli boşanma davasına ilişkin süreç takip edilir.

Anlaşmalı boşanma hususunda karar verilmesi halinde bu müvekkilimizden alınacak vekaletname ile süreç vakit kaybetmeksizin başlatılır. Tarafların da bu konuda vereceği destek ile birlikte mümkün olan en kısa sürede anlaşmalı boşanmaya ilişkin süreç neticelendirilir.

Çekişmeli boşanma konusunda karar verilmesi halinde ise aranan ucuz boşanma avukatı değil, nitelikli, süreci iyi bilen ve sizi doğru yönlendirebilecek bir boşanma avukatı olmalıdır. Çekişmeli boşanma davası, anlaşmalı boşanma davasına göre daha uzun bir sürece karşılık gelir. Bu nedenlerle delillerin değerlendirilmesi ve toplanması, boşanmaya ilişkin talepleri içeren dilekçenin hazırlanması, doğru yere başvuruda bulunulması büyük önem taşır.

Açıklamış olduğumuz nedenlerle anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davası hususunda detaylı bilgi paylaşımında bulunmak için hukuk ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Başakşehir boşanma avukatı konusunda hukuki yardım ve destek talebinde bulunmak için Heper Hukuk ve Danışmanlık Ofisi’ne ait 08504201155 numaralı hattımızdan ofisimize ulaşabilirsiniz.

 

 

Önceki
Sonraki