İftira Suç Duyurusu Dilekçesi

İftira Suç Duyurusu Dilekçesi
Dilekçeler
İftira Suç Duyurusu Dilekçesi
İftira Suç Duyurusu Dilekçesi YAZDIRMAK İÇİN: 
Aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir. Yalnızca 3 adımda tüm dilekçelerinizi interaktif olarak yazdırabilir, dilekçeniz yazılırken izleyebilir, gerekli ekleme ve düzeltmeleri yaptırabilirsiniz.
1

Formu doldurun ve sizinle iletişime geçilmesini bekleyin
2

Dilekçe yazdırma bedelini ödeyerek dilediğiniz gün ve saate randevunuzu alın
3

Randevu gün ve saatinde dilekçenizin yazılmasını bilgisayarınızın başından takip edebilir, gerekli ekleme ve düzeltmeleri yaptırabilir, tamamlandığında vereceğiniz onay ile dilekçenizin e-posta adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz

İletişim formunu doldurarak “Gönder” butonuna bastıktan sonra talebiniz bize ulaşır. Ofisimiz tarafından sizinle iletişime geçilerek, bilgilendirme ve ödeme aşamasının ardından vereceğiniz onay ve alacağınız randevu ile, dilediğiniz saatte, bilgisayarınızın başından hiç kalkmadan “Google Documents” sistemi kullanılarak Avukatlarımız ile interaktif ve karşılıklı şekilde dilekçenizin yazılmasını canlı olarak takip ve kontrol edebilirsiniz.

Aynı zamanda dilekçenizin yazıldığı esnada, gereken yerlere ekleme, çıkarma ve düzeltmeler yapılması konusunda uyarılarda bulunabilir, dilekçenizin tarafınızca onaylanması ile birlikte elektronik posta adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Hemen başlamak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.  İftira suç duyurusu dilekçesi nedir?

  Yazımız içeriğinde iftira suç duyurusu ile ilgili açıklamalara yer verilecektir. Bilindiği üzere, yetkili makamlara ihbar veya şikayette bulunarak ya da basın ve yayın yolu ile, işlemediğini bilmesine rağmen, hakkında soruşturma ve kovuşturma başlatılmasını veya idari bir yaptırım uygulanmasını sağlama amacı ile bir kimseye hukuka aykırı bir fiil isnat edilmesi suç teşkil etmekte olup bu halde kişi bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Fiilin maddi eser ve delillerini uydurarak iftirada bulunulması, cezanın yarı oranında artırılması nedeni olup bu nedenle iftira fiiline ilişkin suç duyurusu dilekçesi hazırlanması gerekir.

  Yüklenen fiili işlememiş olması nedeni ile hakkında beraat kararı veya kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmiş olan mağdurun aleyhine şekilde bu fiil nedeni ile gözaltına alma ve tutuklama haricinde başka bir koruma tedbiri uygulanmış olması durumunda, yukarıda açıklamış olduğumuz cezalar yarı oranında artırılır.

  Yüklenen fiili işlememiş olması nedeni ile hakkında beraat veya kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmiş olan mağdurun bu fiil nedeni ile gözaltına alınması ya da tutuklanması durumunda; iftira eden, ayrıca kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçuna ilişkin hükümlere göre dolaylı fail olarak sorumlu tutulur.

  Mağdurun ağırlaştırılmış müebbet hapis veya müebbet hapis cezasına mahkumiyeti

  Mağdurun ağırlaştırılmış müebbet veya müebbet hapis cezasına mahkumiyeti, iftira eden hakkında yirmi yıldan otuz yıla kadar hapis cezasına hükmolunması sebebidir. Mağdurun mahkum olduğu hapis cezasının infazına başlanmış olması halinde bu ceza, yarısı kadar artırılır.

  İftira suçu zamanaşımı

  İftira suçundan kaynaklanan dava zamanaşımı, mağdurun fiili işlemediğinin sabit olduğu tarihten itibaren başlar.

  Basın ve yayın yolu ile işlenen iftira suçu nedeni ile ilan

  İftira suçunun basın yayın yoluyla işlenmesi halinde verilen mahkumiyet kararı, aynı veya eşdeğerde basın ve yayın organı vasıtasıyla ilan olunur. Bu ilana ilişkin masraf, hükümlüden tahsil edilir.

  İftira suç duyurusu dilekçesi avukatı istanbul

  İftira suç duyurusu dilekçesi avukatı istanbul ve ilgili diğer tüm hukuki destek talepleriniz için 08504201155 numaralı iletişim hattımızdan ofisimize ulaşabilirsiniz.

  Önceki
  Sonraki